Cementas: —* betonas.

Chemikas: alchemikas, —► vaistininkas. Tai nuoroda į naujas kombinacijas arba į analizę bei pasikeitimus. Gana dažnai toks sapnas reiškia arba vienpusišką intelektualumą, arba tai, kad reikėtų vystyti savo intelektą. Tai doras vyras - vyras baltu chalatu, kaip ir -—► gydytojas bei —► vaistininkas (nuoroda j dvasingumą, kurį paprastai simbolizuoja balta spalva). Jei moteris sapnuoja chemiką, tai paprastai reiškia jos ANI-MUS pasaulį.

Chirurgas*. Kažką išoperuojant (pamirštant), galima pagydyti. Tai gelbėtojas ištikus nelaimei. Autoritetas, šiuolaikinių moterų sapnuose dažniausiai reiškia susižavėjimą keliantį vyriškį - didvyrį arba tokio vyro ribotumą. Tai gali būti ir susižavėjimą sukėlęs vyras iš šiuolaikinių meilės romanų ar serialų apie gydytojus.

Choras: susiliejimas, linksmumas, harmonija (angelų chorai) ir meno išmanymas. Kaip jūs galėtumėte įsilieti į grupę, kaip galėtumėte grupėje išlikti savimi? Ar jūs irgi dainuojate, ar tik klausotės?

Cigaras: cigaretė, tėvo ir penio simbolis.

Cigaretė: dvasinio aktyvumo simbolis, tačiau galimas ir priklausomybės bei žalingų įpročių atspalvis. Atokvėpio simbolis. Froido nuomone, tai penio simbolis. Tradicinė (liaudies) interpretacija: pridegama cigaretė yra nuoroda į naujus planus.

Cilindras: Paprastai tokius sapnus regi vyrai, trokštantys didesnės potencijos, o moterų sapnuose šis simbolis dažnai yra nuoroda į troškimą ištekėti. Cilindras buvo nešiojamas tik ypatingomis progomis: per —► vestuves ir —► laidotuves. Atkreipkite dėmesį į tai, kokia proga nešiojamas cilindras. Mūsų dienomis „cilindro" sąvoka dažniausiai siejama su —► automobiliu (variklio cilindras ir variklio galingumas). Kuo daugiau cilindrų regite sapne, tuo didesnė galia ir stiprumas, kuriuos nurodo šis simbolis arba kurių žmogus trokšta.

Cinkas: metalas. Tradicinė (liaudies) interpretacija: užtikrinta ateitis.

Cirkas: Žmogus jaučiasi taip, lyg jausmai, instinktai ir kūnas kažkokie kitokie, nekasdieniški, tačiau kontroliuojami, nors gali būti jaučiama ir tam tikra įtampa. Reikėtų stengtis „nedaryti cirko". Tai tradicinis kasdienybės ir normalumo antipodas, panašiai kaip ir —► čigonas, —► aktorius ir —► kelionė.

Citrina: vaisiai. Žmogus kažko susiraukęs arba linksmas. Tai gali būli ir nuoroda, kad žmogaus organizmui reikia daugiau vitamino C. Tradicinė (liaudies) interpretacija: nelaimė.

Cukrainė: tai atsipalaidavimo ir pasimėgavimo vieta. —► Smaližiauti.

Cukrus: Paprastai sapne cukrus nėra saldus, nors juo siekiama pasaldinti gyvenimą.

Čekis: —► pinigai. Tradicinė (liaudies) interpretacija: piniginiai nuostoliai.

Čerpė: apsauga, saugumas, kaip aiškinami ir —► stogo, —► frontono bei —► arkos simboliai. Tradicinė (liaudies) interpretacija: paaukštinimas darbe.

Čiaupas: Šis simbolis, ne vien Froido nuomone, reiškia vyro lytinį organą.

Čigonas: šėlsmas ir nuotykių troškimas. Tačiau čigonai, kaip ir žydai, mūsų kultūroje yra vienas iš seniausių atpirkimo ožių simbolių. Sąvoka „čigonas" paprastai laikoma diskriminuojančiu sinti ir romų tautų pavadinimu ir vartojama kaip autsaiderių bei antrarūšių žmonių pavadinimo sinonimas (kaip juodaodžiai vadinami negrais). Sapne tai gali būti nuoroda į nebrandų vyriškumą. Tradicinė (liaudies) interpretacija: jei čigonas siūlo prekes, tai laimė.

Čiulpti piršta: grįžimas į vaikystę. Psichoanalizėje - masturbacijos simbolis.

Ciuožynė: čiuožti žemyn, t. y. priartėti prie pasąmonės. Atsidavimas, gyvenimo džiaugsmas, tačiau tai ir atramos neturėjimas. —* Paslydimas, —► kritimas.

Čiuožti pačiūžomis: —► skrydis. Žmogus eina ► ledu. Ar jūs jaučiatės pakankamai subrendęs tokiai rizikai? Pasitikėjimas savo kūnu, judesių elegantiškumas, slydimas.

Čiužinys: —* lova. Erotika ir seksualumas. Gimimo ir mirties vieta.